Z czym się wiąże łuszczyca skóry głowy?
Choroba źle prowadzona będzie się zaostrzać i rozsiewać na czoło, uszy i kark. Dermatoza lubi powracać, jest zaliczana do chorób autoimmunizacyjnych, co oznacza, że organizm działa przeciwko sobie, atakując swoje komórki. Ponadto częstym czynnikiem występowania łuszczycy są uwarunkowania genetyczne.
Schorzenie charakteryzuje się specyficznymi objawami, jak:
zaczerwienienie,
widocznie odgraniczone od zdrowej skóry rumiano-złuszczające się zmiany,
srebrzystobiałe łuszczące się łuski,
grudki,
pękanie,
krwawienie,
odczuwalne: pieczenie, swędzenie, kłucie, a nawet ból skóry głowy,
wzmożone wypadanie włosów.

Przykre, dokuczliwe, do tego łatwo dostrzegalne symptomy, mogą bardzo silnie odbijać się na jakości życia chorego i wpływać na jego stan psychiczny, wywołując silne lęki, a nawet depresję, co również wymaga wsparcia psychoterapeuty i psychiatry.
Często okazuje się, że łuszczycowcy mają problem ze znalezieniem właściwej i skutecznej pielęgnacji, która pomogłaby szybciej uporać się z objawami. Chorzy nie za bardzo wiedzą, na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiednich kosmetyków, jaki powinny mieć skład, formułę oraz właściwości. Czytaj więcej na temat łuszczycy skóry głowy: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/luszczya-skory-glowy-jak-sobie-z-nia-radzic,1605006784.html
Jak pielęgnować skórę głowy z łuszczycą, by przyśpieszyć jej regenerację?
Warto mieć regularny kontakt z dermatologiem i ściśle przestrzegać wszystkich jego zaleceń. Pod żadnym pozorem nie powinno się samemu zmieniać lub modyfikować leczenia. Zazwyczaj lekarz przepisuje maści oraz preparaty złuszczające, wykorzystuje antybiotyki, kortykosteroidy cygnoliny, pochodne witaminy D i A oraz hydromocznik. Przy zaostrzonych objawach często specjalista zleca również fototerapię w serii zabiegów (czyli naświetlania zmian lampą emitującą promieniowanie UVA i UVB), fotochemoterapię (PUVA) lub terapię laserem ekscymerowym (ekscimerowym). Konieczne ponadto okazuje się również unikanie czynników zaostrzających przebieg schorzenia, np. określonych leków, terapii, dodatkowych chorób, alkoholu, drażnienia i drapania skóry oraz stresujących sytuacji. Ważne jest wdrożenie zdrowego stylu życia, w tym lekkostrawnej diety.
Jeśli chodzi o pielęgnację, warto na co dzień wdrożyć humaktantowe i emoliencyjne kosmetyki, które są przeznaczone do stosowania przy łuszczycy. Należy wybierać te, bogate w: pirokton olaminy, ichtiol, kwas mlekowy, mocznik, jak również olej lniany. Wysokiej jakości dermokosmetyki, bogate w naturalne substancje aktywne pozwolą zminimalizować wystąpienie alergii czy podrażnienia, a dodatkowo pomogą się skórze szybciej zregenerować i odżywić.

Zdarza się, że osoby z łuszczycą nie postępują ze skórą głowy odpowiednio delikatnie, dlatego objawy się pogłębiają. Przy tej chorobie dość charakterystyczny jest objaw Koebnera, gdzie wzdłuż linii zadrapania naskórka, po 6-12 dniach pojawiają się zmiany łuszczycowe. Ponadto charakterystyczny jest też objaw Nikolskiego, który polega na spełzaniu naskórka po potarciu skóry. W celu uniknięcia bólu związanego z częstym przerywaniem ciągłości skalpu choroba wymaga łagodnej pielęgnacji, przy pomocy dermokosmetyków wspierających regenerację skóry – mówi Marta Struczyńska, kosmetolog
Ochrona łuszczycowego skalpu z dermokosmetykami Psorisel od Verdelove

Psorisel od Verdelove to zestaw trzech profesjonalnych produktów: szamponu, emulsji i płynu do stosowania co drugi dzień, by szybko zażegnać przykre objawy i zregenerować popękaną, łuszczącą się skórę:
Szampon Psorisel Verdelove – ma w sobie dziegieć brzozowy, niacynamid i pantenol, dzięki czemu preparat intensywnie nawilża, jak również regeneruje skórę głowy. Co ważne także ogranicza łuszczenie, a także swędzenie. Szampon dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy, dogłębnie odżywia oraz poprawia ich kondycja. Co też ważne, dodatkowo ogranicza wypadanie włosów.
Emulsja Psorisel Verdelove – zawiera tak cenne składniki jak: pirokton olaminy, olej lniany i masło shea. Preparat nakłada się na suchą skórę głowy co drugi dzień i pozostawia na noc, a rano myje szamponem. Stosuj emulsję na zmianę z płynem. Ma ona bowiem lekką formułę, ale skutecznie wspomaga gojenie uszkodzonej skóry, wzmacnia ją oraz pielęgnuje, przywracając tym samym równowagę.
Płyn Psorisel Verdelove ma wysokie stężenie naturalnych składników aktywnych, np.: kwas mlekowy, olej konopny czy sól Epsom. Te i inne składniki powodują, że stosując regularnie płyn, przyśpieszasz regenerację naskórka, niwelujesz zaczerwienienie, znika świąd oraz pieczenie. Szybko też zapanujesz nad uciążliwym łuszczeniem.
Psorisel od Verdelove, kupisz w drogeriach i aptekach internetowych – kliknij i sprawdź.
Zestaw Psorisel Verdelove pozwolił mi zażegnać straszne łuszczenie oraz pękanie skóry głowy. Teraz wygląda na zdrową i odżywioną – mówi pani Anna z Rzeszowa
Komplet Psorisel Verdelove jest bardzo wydajny, szczególnie płyn i emulsja. Wprawdzie nie mają one bardzo przyjemnego zapachu, ale są wyjątkowo skuteczne. U mnie zniknęły drobne ranki i łupież, preparaty pomogły mi również zapanować nad łojotokiem – mówi pani Agnieszka z Przeworska
Podsumowanie
Łuszczyca skóry głowy to przewlekła choroba, która ma okresy remisji i nawrotów, dlatego wymaga właściwego leczenia, pielęgnacji oraz łagodnego traktowania. Warto wykorzystywać emoliencyjne i humektantowe dermokosmetyki, bogate w specjalistyczne, naturalne substancje aktywne w lekkiej formule, łagodnej dla skóry, jak np. zestaw Psorisel od Verdelove, który regeneruje, odżywia i wzmacnia skalp, wydłużając tym samym okres remisji. Wdrażając w codzienność zdrowy styl życia, leczenie oraz pielęgnację można zażegnać dokuczliwe objawy łuszczycy, a tym samym wpłynąć również na samopoczucie.
Informacje zawarte w artykule mają charakter ogólny i nie stanowią porady medycznej. W przypadku problemów dermatologicznych lub przed rozpoczęciem stosowania nowych dermokosmetyków należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Rezultaty stosowania opisanych produktów mogą być różne w zależności od indywidualnych cech skóry i stanu zdrowia.