Wynajem samochodów specjalnych

  • 20.11.2020, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Wynajem samochodów specjalnych
Poza typowymi samochodami osobowymi na rynku funkcjonują również wypożyczalnie oferujące wynajem samochodów o specjalnych właściwościach. Wśród pojazdów specjalnych można wymienić lawety, cysterny czy chłodnie. Przede wszystkim służą one jako przedmiot wynajmu długoterminowego ale nie tylko. To również flota na potrzeby ubezpieczycieli, którzy zobowiązują się do zapewnienia klientom pojazdu zastępczego w razie wystąpienia awarii, kolizji czy wypadku.

Zróżnicowana flota i pełna specjalizacja

Prowadzenie wypożyczalni pojazdów specjalnych ma swe wady i zalety. Z jednej strony wynajem pojazdów nietypowych to znacznie wyższy zysk, stawki dobowe są o wiele wyższe od stawek na standardowe auta kompaktowe. Często osoby potrzebujące na już samochód o nietypowych cechach nie patrzą na cenę wynajmu, a właśnie na cechy pojazdu i jego dostępność. Cena jest drugorzędna. To najczęściej samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej, samochody które pracują i zarabiają na firmę. Od dostępności danego pojazdu zależy utrzymanie lub pozyskanie zadowolonego klienta.

Z wypożyczalni pojazdów specjalnych korzystają firmy, które sezonowo maja zwiększony ruch, nieoczekiwanie ich pojazd ma przestój, jest niedostępny jak również w przypadku kiedy zaistniała nieprzewidziana okoliczność i zapotrzebowanie. Sytuacji takich nie jest stosunkowo dużo w ciągu roku, a wypożyczalnia musi utrzymać się przez cały rok. To pewne ryzyko dla przedsiębiorcy. Należy jednak zaznaczyć, i pojazdów specjalnych w wynajmie jest niedostatek, co zawęża konkurencję. Współpracując z ubezpieczycielami nie trzeba się obawiać zastoju w kwestii rynków zbytu.

Profilowana wypożyczalnia

Coraz częściej standardem staja się wypożyczalnie profilowane wypożyczające wyłącznie pojazdy ciężarowe, pojazdy dostawcze, kampery, samochody sportowe i terenowe itd. To spora zaleta dla wypożyczalni, dla klientów również. Bogata flota pojazdów i sam profil ułatwia poszukiwania samochodu o konkretnych parametrach. Niestety takich wypożyczalni jest o wiele mniej niż tych mających zróżnicowana flotę pojazdów. Te ostatnie punkty są dostępne nawet w małych miejscowościach, chcąc wynająć dostawczaka z wypożyczalni pojazdów dostawczych trzeba zwykle pokonać odległą drogę, chyba że jak raz mamy to szczęście i niedaleko naszego miejsca zamieszkania takowa wypożyczalnia samochodów się znajduje.

Oferta dla firm

Pojazdy specjalne jak koparki, ładowarki, lawety itd. wypożyczane są głównie przez firmy, to zaś określa pewien katalog cech jakie usługa wynajmu powinna posiadać. Przede wszystkim przejrzystość zasad, warunków współpracy, cennik netto jak też dostępność na tak zwane wczoraj. Dla firmy czas to pieniądz, dlatego tez poza dostępnością istotnym dodatkiem do usługi wynajmu może być podstawienie na parking firmowy przez kierowcę z wypożyczalni, także podobnie zorganizowany odbiór samochodu po ukończeniu okresu wynajmu. Jakość usługi, jej kompleksowość jak również uprzejma i kompetentna obsługa winny być standardem dla biznesu, również w tej branży.

Grupa Tipmedia
Zobacz także
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: